A beteg állat ellátásának fontos része a gyógyszer beadása. A cicák általában nem szívesen nyelik le a gyógyszereket, e téren nagyon hasonlítanak a gyerekekre. Azért is nehéz feladat ez, mert a macskák nem értik, mit is akar tőlük, nem értik meg azt, hogy fontos és szükséges a gyógyszer.
TovábbSok, menhelyről örökbe fogadott cica számára a nehéz életkezdés miatt a világ félelmetes hely, tele rémisztő kutyákkal, kegyetlen emberekkel, macskákkal vívott harcokkal és mindig kevés étellel. Ám ezek a cicák gyorsan kibújnak a páncélból, amint biztonságos otthonra lelnek.
TovábbA viselkedési problémák fel sem merülnek, ha tisztában van a macskák gondolkodásával. Ha megérti, mi a gyökere egy adott viselkedésnek, akkor képes lesz a nevelés módszerén, az otthoni környezeten vagy akár a saját hozzáállásán változtatni.
TovábbA legtöbb gazda szeret dicsekedni kedvence okosságával, intelligenciájával. A kutya- és macskakedvelők képesek véget nem érő vitákba bonyolódni azt illetően, melyikük kedvence okosabb. Mind a két fél talál a véleményének megfelelő érvet.
TovábbA feladat a macskák megismerése. De honnan, hogyan? A mesékből? A mesék tele vannak jópofa, mókás dolgokat művelő macskákkal, melyek azért az esetek nagy többségében a valóságot játsszák el, igaz, kissé túlozva. Mindegyikük tükröt tart az emberek elé.
TovábbA cicák természetüknél fogva játékosak, dolgozik bennük az ellenállhatatlan ösztön. Ha a gazda nem biztosít játékokat a számukra, akkor elkezdenek unatkozni és lustává válnak, vagy pedig keresnek maguknak olyan dolgot, amivel játszani tudnak.
TovábbHa a macska olyan szokatlan viselkedési formákat kezd produkálni, mint a lábak, a boka harapdálása, érdemes arra gondolni, hogy nem játszik vele eleget, nem jut elég mozgáslehetőséghez az állat, amellyel „leképezheti” vadászatát.
TovábbA szeretnivaló cicák ölelgetése nem is olyan könnyű dolog, pedig a legtöbb gazdi vágyik kedvence babusgatására. Hiszen ezért – is – tart cicát, nem? De mi van akkor, ha a macska nem igazán mutat kedvet ahhoz, hogy babusgassák? Lehet, hogy nem igazán kedveli a gazdit? Természetesen nem így van.
TovábbTemérdek lehetőség van idegen nyelvek megtanulására. Lehet nyelviskolában, tanfolyamokon vagy magántanárnál jelentkezni, ha valaki el szeretne sajátítani bármilyen idegen nyelvet. Azonban sajnos nincs egyetlen hely sem, ahol a macskák nyelvét tanítanák az embereknek.
TovábbA nagy, boldog állatsereglet illúziója egy pillanat alatt tud elillanni, amikor az új családtag és a korábbi lakók egymásra néznek. Csak álom volt, hogy szerelem lesz első látásra a régi és az új kedvenc között. Vagy lesz ilyen valaha?
TovábbA cica azonnal elrohan, ha csengetnek az ajtón? Napokig nem jön ki a kanapé alól, ha vendégei vannak? Minderre van megoldás! A legtöbb cica antiszociális, persze nem a gazdival vagy a családdal szemben. De egy idegen ember hangja, szaga, látványa menekülésre készteti az állatot.
TovábbA durva játék egyáltalán nem szokatlan, sőt, sokkal inkább természetes a kiscicák között, egészen két éves korig. A gazdák ezt egészen addig tolerálni szokták, amíg ezt nem érzik ellenük irányulónak vagy az otthonukra nézve rombolónak, azaz túlságosan vadnak.
TovábbNagyon fontos a cica mozgásigényének kielégítése egyrészt egészsége, másrészt jóléte miatt. Amíg az állat egészséges és nincs semmiféle fizikai akadálya, a mozgás fejleszti izomzatát és koordinációs képességeit. Egészségügyi előnyei mellett mindez nagyszerű móka is.
TovábbAmikor úgy dönt, hogy kutya lesz az új családtag, érdemes kölyökkutyát választani. Mivel még nem üldözött cicákat, és nem is volt kellemetlen élménye velük, a kölyök könnyebben elfogadja a már ott élő macskát társként, ahelyett hogy ellenségnek tekintené.
TovábbA macskák ragadozó állatok. Ösztöneikben él a vadászat és az ölés utáni vágy. Még ha a legínyencebb étrendet is kínálja kedvencének, akkor is szüksége van arra, hogy gyakorolja vadászképességeit, akár tetszik a gazdinak, akár nem.
TovábbA macskák vajon társas lények? Vagy magányos állatok? Függetlenek? El tud-e fogadni egy macska egy másikat a saját otthonában? Harcolnak-e a macskák a dominanciáért? A válasz ezekre a kérdésekre egyszerre igen és nem.
TovábbA játékidő a legjobb annak megtanítására, hogy nem szabad harapni vagy karmolni. Játék közben gyakran fordul elő, hogy az állat a fogait vagy a karmát használja, hiszen vadászösztöne előtör. Számukra teljesen természetes, hogy a szájukkal fognak és fogaikkal rögzítenek dolgokat.
TovábbNapi kétszer 15 perces játék csodákra képes, ha a cica kirobbanó energiát kell lecsillapítani, úgy, hogy közben ragadozó ösztöneit is kielégítse. A játék, főleg az intenzív mozgással járó játék kifejezetten előnyös, ha szeretne éjjel nyugodtan aludni.
TovábbElsősorban az egészségügyi állapotot kell felmérni, nem valami betegség okozza-e a túlzott nyávogást. Ha a cica teljesen szokatlan hangon kezd nyávogni, mely később fokozódik, érdemes először megvizsgálni, nincs-e sérülés a cicán, majd elvinni állatorvoshoz.
TovábbAmint a macska elkezdi kaparni a bútorokat és felmászik a függönyökre, a gazdi rájön, kedvencének szüksége van kaparási és mászási lehetőségre. Na de ne a bútorokon! A kanapé pillanatok alatt rongyokra omlik, a függöny csíkokban lóg. Romokban a lakás!
Tovább