Ha a macska olyan szokatlan viselkedési formákat kezd produkálni, mint a lábak, a boka harapdálása, érdemes arra gondolni, hogy nem játszik vele eleget, nem jut elég mozgáslehetőséghez az állat, amellyel „leképezheti” vadászatát.
Mivel a házban nincs elég lehetősége a vad élet utánzására, unalmában megtámadja a gazda bokáját, úgy üldözve azt, mint bármilyen zsákmányt a vadonban.
Ilyenkor adjon neki egy játékot, akár egy játékegeret vagy egy papírgurigát. Ezek által könnyen utánozhatja a vadászat ösztönös mozdulatait. Jó ötlet lehet egy kis közös játék egy botra kötött tollal vagy bármilyen huzigálós játékkal.
A legtöbb esetben a cica nem vágyik másra, mint némileg több figyelemre és közös játékra, a boka harapdálása pedig nem más, mint a figyelem felkeltésére irányuló tevékenység. Minden cica egyéniség, nem egyformán reagálnak a különféle helyzetekre. Némelyikük agresszívvá válik, a másik hangosan és intenzíven nyávog, ha a környezetében bármilyen változás történik. Sok olyan helyzet adódhat, melynek következtében a macska viselkedése drasztikusan megváltozik:
- kisbaba születik a családba
- elköltözik a család
- új cica vagy kutya érkezik a családba
- a gazda hosszú időre elutazik vagy kórházba kerül
- egy másik családi cica betegsége
- egy másik cica hirtelen fellépő agresszivitása
- egy másik állat elvesztése, legyen az kutya vagy macska, különösen, ha a két állat közel állt egymáshoz
A legtöbb esetben a fellépő viselkedési problémák egy kis extra figyelemmel és szeretettel könnyen kezelhetők.