Ez a betegség álveszettség néven is ismert, mivel a tünetek részben hasonlítanak a veszettség tüneteire.
TovábbA parvovírusos bélgyulladás talán az egyik legismertebb kutyabetegség. Kórokozója az úgynevezett Parvoviridae családba tartozó parvovírus genus. Ez a vírus rokon a macska panleucopaenia vírusával, talán ez is az oka annak, hogy sokan a mai napig - helytelenül - macskavésznek hívják. Ennek ellenére macskától nem tudja elkapni a kutya, kizárólag fertőzött kutyák ürülékével, hányadékával terjed. Leggyakrabban fiatal korban jelentkezik, de bármely korban megfertőzheti az ebet. Emberre ez a vírus nem veszélyes.
TovábbKülföldre költözni, ráadásul kutyával együtt, komoly döntés, több ok miatt is. Bizonyos esetekben ez pedig nem is döntés, hanem szükség kérdése, másoknál életforma a rendszeres utazás. Egyedül vagy családdal is komoly szervezést igényel a feladat, hát még kutyával!
TovábbAz utazási betegség nem túl gyakran fordul elő a kutyáknál, ahogy az embereknél sem általános. Ha azonban kedvence nem bírja az autózást, meg kell érteni okait és tisztában lenni a tünetekkel ahhoz, hogy a kezelés eredményes lehessen. Ám a megoldást könnyebb elmondani, mintsem megvalósítani.
TovábbSzinte mindenki látja lelki szemei előtt a képet egy boldog kutyáról, amint elégedett rágcsálja hatalmas csontját. Tele az internet is ilyen cuki képekkel. Legendák szólnak a kincsüket a kertben elásó ebekről, a miniatűrökről, ahogyan vérmes fenevaddá válnak csontjuk védelmezése közben.
TovábbVálogatós és finnyás kutya között nagy a különbség. A válogatós kutya csak időnként tagadja meg az ételt, és könnyen elcsábulhat, ha egy darab sajtot reszel a tápjára. A finnyás kutya azonban egyszerűen úgy dönt, hogy nem hajlandó megenni többé a korábban kedvelt tápot.
TovábbA gyógynövények számos betegségre kínálnak gyógymódot, úgy a kutyák, mint a gazdák esetében. Az, hogy a gyógynövények teljesen természetesek, sokan tudják, ám ez még nem jelenti azt, hogy hatásuk nem lehet erős. Ami egyszerű gaznak néz ki, lehet, hogy igen hatásos gyógymód.
TovábbGyakori kérdés: milyen az egészséges kutyaétrend? Mivel a boltok polcainak választéka e téren olyan nagy, nem egyszerű a döntés. Ugyanakkor a táplálkozás igen kritikus pontja az állat jólétének, sőt, viselkedésének is, tehát a döntés, hogy mivel etesse, egyáltalán nem félvállról vehető.
TovábbA kutya rohan, amint meghallja, hogy gazdája az utolsó tápszemeket rázza ki a zacskóból, de ugyanúgy száguld, amikor a konzervfedél nyílását hallja. Van, aki keveri a konzervet a száraztáppal, van, aki csak egyiket vagy másikat kínálja kedvencének. Hogy melyik a jobb megoldás?
TovábbA kutyatáp-kínálat zavarba ejtő. Vannak kifejezetten kistestű ebeknek, nagy kutyáknak, soványaknak és kövéreknek, lustáknak és mozgékonyaknak gyártott eledelek, de még külön fajtaspecifikus tápok is. Komolyan, hogyan lehet ebből a kínálatból kiválasztani, melyik kutyának melyik a legjobb?
TovábbAz emberek elsődlegesen a hangadást használják kommunikációjukra. Ennek ellenére hajlamosak vagyunk kevéssé értékelni, ha a kutya túlzott mértékben használja a hangját. Pedig elhiheti, az eb korántsem érzi túlzott mértékűnek vagy hangerejűnek saját ugatását.
TovábbA szeparációs szorongás tünetei sokban hasonlítanak az unalom jeleire. A kutya rág, szétszed dolgokat, ásni kezd, „véletlenül” a házban végzi a dolgát, folyamatosan ugat. Ha leül és átgondolja, milyen az életmódjuk, meg tudja határozni, a tünetek szeparációs szorongásra vagy unalomra utalnak-e.
TovábbMi van olyankor, ha a kutya általában jól elvan az emberek között, ám ha egy ismeretzlen próbál közelíteni hozzá, esetleg meg akarja simogatni, azonnal morogni és hátrálni kezd. Rosszabb esetben akár ugat és harap is, képtelen megérteni, hogy az emberek csak kedvesek és barátságosak akarnak lenni.”
TovábbMinden kutyának szüksége van a mozgásra, függetlenül az időjárástól. Ha havazik vagy esik, nem jelenti azt, hogy nem igénylik a mozgás adta mentális és fizikális stimulációt, amit a mozgás ad. Persze extrém időjárási körülmények között, nem lehet ugyanolyan intenzitással dolgozni.
TovábbAz agresszivitás kiváltó okai eltérőek lehetnek. A kutya válaszreakciója egy adott ingerre lehet pozitív, boldog. A gazda feladata kialakítani azt, hogy minél több alkalommal szembesüljön pozitív élményekkel egy adott dologgal kapcsolatban.
TovábbElgondolkodott már azon valaha is, hogy kutyája miért ad ki olyan furcsa hangokat az étkezőasztalnál? És azon, hogy miért csapja hátra a füleit, amikor idegennel találkozik? Nos, a kutyák beszélnek hozzánk, csak éppen más nyelven, amihez nincsen tankönyv és oktató DVD.
TovábbValljuk be őszintén, csak eleinte cuki, ahogy a kutyus felugrál. Amikor még kicsi, elnézzük neki, akár még bájosnak is találjuk, ahogy kapaszkodik - ugrál lábunkra. Aztán ahogy nő, netalán a súlya és a mérete is méretes lesz, egyre zavaróbbá válik ez a szokása.
TovábbA szobatisztaságra nevelés nem könnyű feladat, ugyanis következetességet és rendszerességet igényel a gazdi részéről. Tudomásul kell vennie a kutyának és a gazdának is, hogy a nem megfelelő helyen való ürítést korrigálni kell. Ehhez nem árt egy rövid póráz, minden értelemben.
TovábbLehet, hogy a kutya számára a vonzó mosoly kevéssé fontos, ám az, hogy fogai épek és egészségesek legyen, ezáltal megfelelően tudjon rágni és rágcsálni, már igen. A gazda számára sem mellékes, hogy kedvence bűzös lehelettel liheg az arcába üdvözléskor, netalán így ad nyálas kutyapuszit.
TovábbA gazdák bizony tapasztalatból tudják, hogy a legdrágább kutyajátékok nem azok, amelyeket az áruházak polcairól leemel vagy alapos kutatás után rendel. A legköltségesebbek azok, amelyeket a kutya a lakás bútoraiból, a családtagok cipőiből és egyéb felszerelési tárgyakból saját maga „kreál”.
Tovább