Miért fél a kutya a saját gazdájától?

Miért fél a kutya a saját gazdájától?

Megesik, hogy a gazdi legnagyobb szeretete és odaadása ellenére is elkezd félni tőle a kutya. Ilyenkor a gazdi elkeseredik, hiszen ő a tőle telhető legjobbat nyújtja, mégis rossz érzés van benne, hiszen négylábú barátja ahelyett, hogy boldog lenne, távolságtartó lesz, esetleg fél. Jön a magyarázkodás, hogy nem is bántotta, nem is érti. Akkor mégis, mi lehet az ok?

Tovább
Top nyári veszélyek

Top nyári veszélyek

A nyár a verőfényes szórakozás, a szabadtéri tevékenységek és a késő esti szentjánosbogár nézés időszaka. Ez a csodás évszak azonban jó pár egyedi egészségügyi kihívást is hozhat a kutya számára. De melyek ezek a kutyákat fenyegető nyári veszélyek, amelyekre nem árt

Tovább
Vizestálak városszerte

Vizestálak városszerte

Ma már egyre több közösségi helyen, bolt előtt, étteremben van kihelyezve itató tálka, hogy a nagy melegben a gazdi meg tudja itatni kedvencét. Ez valóban nagyon kedves ötlet, és a legtöbb ember hajlamos odavezetni a nyári kánikulában kedvencét, hadd lefetyeljen egyet kedvére. De vajon mennyire biztonságos dolog ez?

Tovább
Miért nyalogatják a kutyák a mancsukat?

Miért nyalogatják a kutyák a mancsukat?

Sok oka lehet annak, ha egy kutya nyalogatja a mancsát, amíg ez nem állandósult, gyakori és erőteljes nyalogatás, addig nincs gond. A legegyszerűbb ok, hogy csak tisztogatják a talpukat, mert valami rátapadt, piszkosnak érzik. Ám ha az eb folyamatosan vagy agresszíven nyalogatja a lábát, akkor komolyabb problémára (fertőzés, seb, stb.) kell gondolni.

Tovább
Utazásra fel!

Utazásra fel!

Miként érdemes nyaralásra indulni, ha szeretnénk kedvencünket is magunkkal vinni? Felmerül a kérdés, hogy feltétlenül magunkkal kell vinni a kutyát vagy a cicát? És ha úgy döntünk, hogy igen, mi mindent kell átgondolni már a tervezgetéskor? Milyen szempontokat kell figyelembe venni, hogy a nyaralás pihenés és ne rémálom legyen?

Tovább
Nyári szőrápolás

Nyári szőrápolás

A nyár temérdek szórakoztató szabadtéri kalandot hoz magával, ami azt is jelenti, hogy megnövekszik a kutya szőrápolási igénye. A magasabb nyári hőmérséklet bizony több parazitát is jelent, és sok egyéb, eltérő feladatot, nem kell megijedni, a nyári szőrápolás nem bonyolultabb és nem igényel több időt, mint az év más időszakában elvégzett kozmetika. Pusztán kissé más dolgokra kell odafigyelni.

Tovább
Válás után a kutya

Válás után a kutya

Egy válás sosem könnyű egyik félnek sem. Bennük él az érzés, hogy elhibáztak valamit, nem sikerült, amiben annyira hittek. Ha van közös gyerek, a legnagyobb gond az, hogyan oldják meg a gyerekek helyzetét, kinél lakjanak, kivel mikor találkozzanak, mikor és kivel nyaraljanak.

Tovább
Menhelyi kutyák hármas szabálya

Menhelyi kutyák hármas szabálya

Menhelyről örökbe fogadni egy kutyát csodás dolog, izgalmas kihívás, és egyben eléggé stresszes is. Sok változás történik nem csak a gazda, a család, de a kutya életében is. Alkalmazkodni kell az új rutinokhoz, más lesz a napirend, megváltoznak a szagok is. Tapasztalt szakemberek szerint létezik egy hármas szabály, mely segíthet az első időszak átvészlésében, és lehetővé teszi a könnyebb összeszokást.

Tovább
Ha a kutya nem kap elég figyelmet

Ha a kutya nem kap elég figyelmet

A kutyának figyelemre és szeretetre van szüksége. Amelyik eb nem kap elég figyelmet és törődést, az elég hamar pusztító viselkedéssel reagál, azaz elkezd rágni, kaparni, ugatni. De honnan lehet tudni, mennyi az „elég”, mennyi az a figyelem, amire a kutyának szüksége van?

Tovább
Le tud-e égni a kutya?

Le tud-e égni a kutya?

A kutyák ugyanúgy le tudnak égni, akárcsak mi, emberek. Sőt, vannak olyan területek a testükön, melyek kifejezetten érzékenyek a napra. Azok az ebek, amelyek szeretik a hasukat süttetni a napon, vagy bármely olyan testrészüket, mely szőrrel nem sűrűn fedett, könnyen leéghetnek.

Tovább
Az egészségtelen kötődés

Az egészségtelen kötődés

Az egészségtelen kötődés is a szeparációs szorongás egy jele, még akkor is, ha az egyéb klasszikus tünetek, mint szűkölés, ugatás, romboló viselkedés, stb. nem jelentkeznek.

Tovább
Küldjön üzenetet hírvivő kutyával!

Küldjön üzenetet hírvivő kutyával!

Az mindig klassz, ha a kutya tud pár érdekes vagy vicces trükköt, persze olyat, amit ő is élvez. Mókás dolog lehet megtanítani a kutyát üzenetek közvetítésére, nem? A játékhoz két ember kell és persze egy kutya, mely mindkettőjüket ismeri és kedveli, így hajlandó lesz megkeresni.

Tovább
Tényleg egyre félősebbek a kutyák?

Tényleg egyre félősebbek a kutyák?

Egyre gyakrabban lehet olyan kutyákkal találkozni, amelyek félnek. A krónikus félelem kialakulásának megelőzése, vagy ha már késő, akkor a helyzet rendezése kritikus fontosságú az állat jóléte, de az emberek biztonsága szempontjából is. Fontos annak felismerése, hogy lehet változtatni kutyáik félelemhez kapcsolódó viselkedésén.

Tovább
Miért éhes folyton a kutya?

Miért éhes folyton a kutya?

Vannak kutyák, amelyek nagyon táplálék-motiváltak, ezért természetes, hogy izgatottak, amikor eledel kerül a szemük elé. Ám ha úgy látja, túlságosan is motivált lehet az étel iránt, vagyis mindig ugat és nyafog az eledelért, még etetés után is, érdemes tovább keresni az okokat.

Tovább
A kutyák memóriája

A kutyák memóriája

Vajon milyen a kutyák memóriája? A gazdák történetei szerint minden bizonnyal kedvenceink memóriája kiváló, és bizony, a kutatások is azt igazolják, hogy képesek felidézni a múltbeli eseményeket.

Tovább
A félelem kezelése

A félelem kezelése

Előző cikkünkben írtunk a kutyák félelméről. Nézzük, hogyan lehet kezelni a félelmet. Lehet, hogy ez kissé ijesztően hangzik, de ahhoz, hogy sikeresen módosítsa a félelem kiváltotta viselkedést, a félelmet okozó ingereknek való kitettséget kell kezelni. Egyértelmű, hogy képtelenség a kutya életéből teljességgel kiiktatni mindent, amitől esetleg fél, hiszen ezek leggyakrabban a mindennapi életben gyakran előforduló emberek vagy tárgyak, helyzetek.

Tovább
Miért tüsszög a kutya?

Miért tüsszög a kutya?

A tüsszögés reflexhatás, a levegő hirtelen, akaratlan kiáramlása a tüdőből az orron és a szájon keresztül. Általában olyankor fordul elő prüszkölés, amikor egy irritáló anyag a felső légutakba kerül, leggyakrabban az orrjáratokat szegélyező finom nyálkahártyára.

Tovább
A kölyökkutya szocializációja 1.

A kölyökkutya szocializációja 1.

Ahhoz, hogy egy kölyökkutyát bevezessenek az emberi világba anélkül, hogy az megijesztené, az ő tempójában kell megismertetni a dolgokkal, úgy, hogy minden biztonságosan és pozitívan történjen a számára. A kutya testbeszéde tudatni fogja, ha túl gyors a tempó vagy ijesztő a helyzet.

Tovább
A kölyökkutya szocializációja 2.

A kölyökkutya szocializációja 2.

Természetesen a kiskutya már az otthon határai között is sokat tanul a világról, de ez a tapasztalás elég korlátolt keretek között zajlik, ezért amint csak lehet, ki kell mozdulni vele, hogy a lehető legtöbb dolgot megismerje szűkebb és tágabb környezetében is.

Tovább
Kezdő gazdik leggyakoribb hibái

Kezdő gazdik leggyakoribb hibái

Egy új kutya a háznál, legyem az kölyök vagy felnőtt eb, vásárolt vagy örökbe fogadott négylábú, mindig nagy öröm és izgalmas élmény. Az új gazdik azonban sok olyan hibát követnek el, amelyek akár az adott pillanatban, akár később, de problémákat okozhat. Íme néhány a leggyakoribbak közül, és pár ötlet, hogyan lehet elkerülni őket.

Tovább