Befesthetem a kutyám szőrét?

Befesthetem a kutyám szőrét?

Az internet és a közösségi oldalak tele vannak új trendekkel, ezek közül az egyik a kutya szőrének színezése. Míg egyes gazdák csak egy kis részen színezik be az eb bundáját, mondjuk a fején vagy a farka végén, mások komplett mesterműveket alkotnak és teljesen megváltoztatják a kutya kinézetét, esetenként teljesen extrém formákra alakítva és színezve.

Tovább
Kutyával, kis lakásban

Kutyával, kis lakásban

Nem csak azok szeretnének kutyát, aki nagy, kertes házban élnek, a kisebb lakásokban, társasházakban élő emberek is vágynak egy eb társaságára, és örömmel vállalják a feladatokat, a felelősséget is.

Tovább
Minden, ami francia

Minden, ami francia

Ha a francia kutyafajták kerülnek szóba, akkor sokan azonnal – na jó, a francia bulldog után – az uszkárt mondják, a franciák nemzeti kutyafajtáját. Pedig az uszkár nagy valószínűséggel Németországból származik, erre utal a „pudel” elnevezés is, mely a vízben való játékot jelzi. Kialakulása egyébiránt átível egész Nyugat-Európán, ahol már négyszáz évvel ezelőtt népszerű volt, mégis, Franciaország lett az a hely, ahol a fajta végleges típusa kialakult, és ahol népszerűsége mindig is a legnagyobb volt.

Tovább
Segítség! Csípked a kutyám!

Segítség! Csípked a kutyám!

Panaszkodnak a gazdák: odakap, odacsíp a kutya, amikor megijed. Ez reflex azonban az állatokban ösztönös, és nem ritka, hogy az alvó kutya harap, amikor simogatásra, puszilgatásra, vagy egyéb fizikai interakcióra riad fel.

Tovább
Ne szőrözzünk!

Ne szőrözzünk!

Vannak aprócska fajták, mint a yorkshire terrier vagy a kínai meztelen kutya, amelyek alig vagy egyáltalán nem hullajtanak szőrt. Sok gazda számára ez igen fontos tényező, ám ők inkább nagytestű kutyára vágynának, nem pedig ölebre.

Tovább
Ünnepi finomságok

Ünnepi finomságok

A háziasszonyok a fejük tetején pörögtek, hogy az ünnepi asztalra, karácsonyra és szilveszterre is minden készen legyen, minden fogás, finomság rendelkezésre álljon, mire a családtagok és a vendégek megérkeznek.

Tovább
Ehet-e fahéjat a kutya?

Ehet-e fahéjat a kutya?

A fahéj számos előnnyel bír az ember étrendjében. Erős antioxidáns, gyulladáscsökkentő, csökkentheti a vércukorszintet és javíthatja az inzulinérzékenységet az esetleg inzulinrezisztens cukorbetegeknél, segíthet a neurodegeneratív betegségekben és még sok minden másban!

Tovább
Hogyan lesz a kölyökből barátságos, társasági kutya?

Hogyan lesz a kölyökből barátságos, társasági kutya?

Nem kevés időbe és nagyon sok erőfeszítésbe kerül az, hogy egy cuki kölyökkutyából valóban boldog, jól szocializált eb legyen. Ennek eléréséhez először is el kell választani a tényeket a mítoszoktól, és érdemes betartani pár alapszabályt.

Tovább
Ehet-e tojást a kutya?

Ehet-e tojást a kutya?

Karácsony előtt, amikor mindenki süt-főz, óhatatlanul marad egy kis tojásfehérje, amiből nem biztos, hogy Pavlova tortát készít a gazdasszony.  Esetleg a kapkodásban leesik egy-egy tojás, és a kutya máris rámozdul. Másutt a reggeli része a tojás, akár főzve, akár rántottának megsütve. De vajon nem lesz baj, ha a kutya is megeszi a tojást?

Tovább
Hó, fagy, szél és macska

Hó, fagy, szél és macska

A legtöbb macska nem szereti az igazán hideg időjárást, inkább a meleg, kényelmes és otthonos lakásban szeretne lenni. Ám nem minden gazdi tartja kizárólag lakásban a cicát, nekik fontos tudniuk, kijáró kedvencüket hogyan tudhatják biztonságban a szabadban is.

Tovább
Túlélni a karácsonyt

Túlélni a karácsonyt

A karácsonyi ünnep megszervezése már önmagában gyakran szorongást keltő feladat. A legtöbb introvertált ember számára az otthoni nagytakarítás, a távolabb élő családtagok elszállásolása és a hadseregnyi vendég számára való főzés szellemi és fizikai terhe elegendő ahhoz, hogy utálja a karácsonyt, de legalábbis féljen tőle.

Tovább
Hull a hó, hull a hó

Hull a hó, hull a hó

Az első hó mindig izgalmas. A látványa lehet szívet melengető, kellemes, de akár fagyos, dermesztő is. A kutya sem viszonyul hozzá másként, amikor életében először lát és érez a tappancsa alatt havat. Minden kutya más, és teljesen másként reagál a hideg, nedves időjárásra.

Tovább
Téli ápolási tippek

Téli ápolási tippek

Ahogy a hideg megérkezik, sok gazdi megváltoztatja a kutya vagy a cica szőrápolási rutinját. Míg a hosszú kabát segít melegen tartani őket a hidegben, és ezért ritkábban vagy egyáltalán nem járnak kutyakozmetikushoz, az állatok ápolási igényeinek figyelembe vétele télen legalább olyan fontos, mint nyáron, ha nem fontosabb.

Tovább
Azok a csodás vadászkutyák

Azok a csodás vadászkutyák

Függetlenül attól, hogy űzik-e a vadászat sportját, vagy sem, tény, hogy nagyon sokan választanak maguk mellé vadászkutya fajtát. Több tucat fajta létezik, amelyeket egykoron kifejezetten azért tenyésztettek, hogy a vadászatok során valamilyen módon segítsék az ember munkáját.

Tovább
A nedves és száraz kutyaeledel keverésének előnyei és hátrányai

A nedves és száraz kutyaeledel keverésének előnyei és hátrányai

Sokszor írtunk már a száraz és konzerv eledelek előnyeiről és hátrányairól. Bár vannak friss, fagyasztott és fagyasztva szárított ételek is, manapság pedig sokan a nyers hússal való etetést követik, a legáltalánosabb eledel típusok változatlanul a száraztápok vagy a konzerv kutyaeledel.

Tovább
Téli riasztás: hideg idő és hideg orr

Téli riasztás: hideg idő és hideg orr

Amikor téli sétára indul, mindig meggyőződik arról, hogy elég melegen és biztonságosan öltözött-e fel. Tegye ezt kutyájával is, így mindkettejük számára kellemes, mókákkal teli időtöltés lesz a téli séta. De mi mindenre kell még odafigyelni a fagyos, jeges, havas napokon? Milyen veszélyeket rejt a vékony jég, és miben más egy nagytestű és egy csivava méretű kutya téli gondozása?

Tovább
Hogyan emészt a kutya?

Hogyan emészt a kutya?

Az emberekhez hasonlóan a kutyáknak is meg kell emészteniük a táplálékukat, hogy a tápanyagok felszívódjanak, ám az emésztéshez szükséges idő már eltérő. A macskák, lovak, görények és kutyák anatómiájuk, méretük, esetleges betegségeik és egyéb tényezők miatt némiképp eltérő ütemben emésztik meg a táplálékot.

Tovább
Téli bőr- és mancsápolás

Téli bőr- és mancsápolás

Télen a saját bőrünkre is több figyelmet fordítunk, hiszen könnyen kiszárad a fűtéstől. A kutyáknál sincs ez másként, ráadásul nekik a mancsuk is könnyen sérülhet a jeges, hideg időben. A bőr- és szőrápolás tehát télen sem elengedhető feladat, csak kicsit másként kell végezni, mint az év többi részében.

Tovább
Azok a nyálas kutyapuszik

Azok a nyálas kutyapuszik

Amikor a gazdi szeretett kutyájától puszit kap, netalán belenyal a fülébe, orrába, szájába, gyakran hallani, hogy ugyan, a kutya szája tisztább, mint az embereké. Vajon tényleg így van? Nos, a válasz az egyszerű „igen” vagy „nem” szónál jóval összetettebb.

Tovább
Sárban ázva

Sárban ázva

Az őszt sokan szeretik a gyönyörű színek, a klassz kirándulási lehetőségek miatt, ám az esős napok pokollá tudják tenni a kutyások életét. Nem elég, hogy sok ebnek úgy kell könyörögni, hogy legalább a dolgát végezni kimenjen, ha ez sikerül is, a kutya nyakig sárosan kerül elő. És ha még szereti is az eb az esőt, akkor garantált a katasztrófa.

Tovább