A Fekete Herceg kutyája

A Fekete Herceg kutyája

Az angol ipari forradalom nem csak a bulldogok számára jelentette a munkalehetőségek leáldozását. A gépesített üzemek munkások tömegeinek biztos kenyérkeresetét szüntették meg.

Tovább
Útmutató a kölyök szocializációjához

Útmutató a kölyök szocializációjához

A kutyák teljesen másként szocializálódnak, mint az emberek. Jelentős mértékben támaszkodnak szaglásukra és a testbeszédre, valamint részben a hangokra is. Akármilyen hihetetlen is, de maga a szocializációs folyamat már alig egyhetes korban kezdődik.

Tovább
Ha csócsál az eb, a gazdi rágja a kefét

Ha csócsál az eb, a gazdi rágja a kefét

Gyakori panasz az egy évesnél fiatalabb kutyák gazdáitól, hogy kedvencük mindent megrág. A rágást felerészben a kíváncsiság, felerészben a fogzás és fogváltás okozza, de teljes egészében jó móka az ebnek. Egyfajta jutalom saját magának, márpedig a kellemes és jutalmazó dolgokat ismételni kell!

Tovább
A kölyök fejlődésének szakaszai

A kölyök fejlődésének szakaszai

Mielőtt kidolgozna bármilyen stratégiát egy kölyökkutya szocializálására, fontos tudnia, hogyan fejlődnek a kiskutyák. Ahogy a gyerekek fejlődésének is megvannak a maga szakaszai, úgy a kutyáknál sincs ez másként. Van bébi, totyogós, ovis, kisiskolás, stb. kor, pontosabban ennek megfelelője.

Tovább
Amit tudni kell a parazitákról és irtásukról

Amit tudni kell a parazitákról és irtásukról

Egy apró kölyök mindenben a gazdájától függ – így az egészséggondozás, beleértve a paraziták elleni védekezést is, a gazda feladata. Persze, szívünk szerint nem is gondolnánk ezekre a fránya élősködőkre, de tény, hogy a legtöbb kölyök előbb vagy utóbb átesik valamilyen parazitafertőzésen.

Tovább
A bolhásság megelőzése

A bolhásság megelőzése

A tavasz az egyik legcsodásabb évszak: az ég kék, a fű elkezd zöldellni, nyílnak a virágok és virágba borulnak a fák. Éledezik a természet, de éledeznek a bolhák is. Még ha nem is látja még őket a gazda, bizony megeshet, hogy a kutya már szenved a bolhák csípéseitől.

Tovább
Ha tavasz, akkor lepkekutya

Ha tavasz, akkor lepkekutya

A kontinentális törpe spánielek családjába tartozik a papillon és rokona, a phalene. A papillon francia szó, melynek jelentése lepke, pillangó, de az évszázadok során több, különféle megnevezéssel illették, mint törpe spániel, belga toy spániel, kis mókus kutya.

Tovább
Kutyatartó 1x1

Kutyatartó 1x1

Egy kutya csodálatos társ az ember számára. Legyen a gazdi akár gyakorlott kutyatartó, akár kezdő kutyás, a legfontosabb, hogy kedvence egészségét és boldogságát kiemelt feladatként kezelje. Vannak olyan alapvető dolgok, amiket nem árt időről időre átismételni, ellenőrizni. Ebben a kutyás 1x1 listában igyekeztünk ezeket összeszedni.

Tovább
Mitől véd a védőoltás?

Mitől véd a védőoltás?

A kutyák rendszeresen kapnak védőoltásokat. Van, amelyik kötelezően előírt, mások pedig csak ajánlott védőoltások. Mit is jelent ez pontosan? Mikor kölyökkutya kerül a házhoz, jó esetben már legalább egy vagy két védőoltással rendelkezik.

Tovább
A világ legdrágább macskafajtái

A világ legdrágább macskafajtái

Ki ne szeretné a macskákat? Ők a világ legnépszerűbb háziállatai a kutyák mellett. Vannak, akik kóbor, menhelyi cicákat fogadnak örökbe, mások inkább tenyésztőtől vásárolnak pedigrés cicát. Vannak emberek, akik – akár azért, mert karaktere, kinézete alapján, akár anyagi státuszukat mutatandó – kifejezetten drága fajtát választanak.

Tovább
Amit a kötelező oltásokról tudni kell

Amit a kötelező oltásokról tudni kell

A kutyák születéskor fejletlen immunrendszerrel jönnek a világra. A környezeti ártalmak, a korai fertőzések akár az életüket is veszélyeztethetik. A kölykök passzív immunitása 5-10%-ban az anyaméhen belül alakul ki, az ellenanyagok 90-95%-a pedig az anyatejjel jut az állatok szervezetébe.

Tovább
Mi az az obedience?

Mi az az obedience?

A legtöbb kutya számára kifejezetten előnyös az obedience, azaz alapvető engedelmességi képzés, már amennyiben azt jó oktató tanítja nekik és gazdáiknak. A kérdés az, hogy az ön kutyájának vajon jó-e egy ilyen kutyaiskolai képzés? Nem minden kutya képes és alkalmas a csoportos tanulásra.

Tovább
Mi van, ha jön a baba?

Mi van, ha jön a baba?

Egy kisbaba érkezése a családba igen örömteli esemény. Olyan pillanatok az ember életében, melyek feledtetnek minden mást. Ám ha az embernek kutyája van, és felelős gazdaként viselkedik, nem szabad elfeledkeznie hű társáról sem.

Tovább
A kutya első látogatása az állatorvosnál

A kutya első látogatása az állatorvosnál

A gazda elsődleges felelőssége kedvence egészségnek biztosítása. Az oltásokkal és a rendszeres állatorvosi ellenőrzéssel sokat tehet ezért. Érdemes összeállítani egy listát, amelyen olyan pontokat sorol fel, melyek az orvosválasztásban és az első látogatáskor sokat segítenek.

Tovább
Varázsszó a parancsszó

Varázsszó a parancsszó

A névhez szoktatás talán ez az egyik legkönnyebb feladat, persze azonnali sikert nem szabad várni. Amikor a kicsihez szól, mondja ki a nevét, és simogassa meg. Így a kutya kellemes érzetet társít a névhez. Később, ha szólítja, és a kölyök felfigyel a névre, dicsérje meg és adjon neki egy kis jutalomfalatot.

Tovább
Hogyan válasszunk állatorvost?

Hogyan válasszunk állatorvost?

Az állatorvos kiválasztása a gazda-lét egyik legfontosabb döntése. Érdemes néhány dolgot szem előtt tartani, mielőtt meghozza a döntést, és kiválasztja a rendelőt, valamint az orvost. Minden kutyának és cicának jár a jó állatorvos és az igényes orvosi ellátás. Az állatorvosok általában ugyanúgy specializálódnak, mint a humán orvosok.

Tovább
Legyen trendi az etetés

Legyen trendi az etetés

A kutyák megfelelő etetése azonban nem könnyű feladat, még ha annak tűnik is. Nem elegendő egy általunk jónak ítélt táplálék odaöntése az eb elé. Nekünk, embereknek is egyénre szabott étrendre van szükségünk, ugyanígy kutyáinknak is. Ami megfelelő az egyik egyednek, az nem biztos, hogy jó a másiknak.

Tovább
Mennyi vizet kell innia a kutyának?

Mennyi vizet kell innia a kutyának?

A legtöbb gazdi kutyája előtt hagyja a vizet, hogy egész nap ihasson, amikor csak kedve tartja, és amikor csak szükségét érzi. De tudja-e, hogy valójában mennyi vízre van szüksége a kutya szervezetének? A vízfogyasztás ellenőrzése segít az egészség megőrzésében, a hidratáltság megóvásában.

Tovább
Fincsi nasik 3. rész

Fincsi nasik 3. rész

A karantén idején bizony nagyon oda kell figyelni, hogy el ne fogyjon a táp, a jutalomfalat. Megeshet, hogy késik a kiszállítás, mert későn kaptunk észbe, hogy fogytán a készlet. De nem kell elkeseredni, összegyűjtöttünk pár igen könnyű, ám nyálcsorgatóan finom receptet.

Tovább
Az adószedő kutyája

Az adószedő kutyája

A dobermann története kevéssé sem mondható ősinek. A fajta a múlt században alakult ki, ám ennek ellenére sem találhatók feljegyzések arról, hogyan, milyen fajták közreműködésével született ez a nemes, elegáns ebfajta.

Tovább