Azt, hogy kutyával élni jó, egyetlen gazdi sem vitatja. Ez a négylábú társ nem csak az ember legjobb barátja, de támogatja lelki és fizikai egészségét is. Ráadásul aki kutyával él, az sokkal többet tanulhat kedvencétől, mintsem azt gondolná.
TovábbA kutyák általában eléggé intenzíven használják a nyelvüket. Megnyalják a gazdi kezét, arcát, de a padlót, saját szájukat, orrukat, és persze a finom étel után a tálkát is alaposan körbenyalják. Ezen túlmenően a levegő nyalogatása sem ritka az ebeknél.
TovábbSokszor hallani, olvasni, hogy bizony, léteznek úgynevezett hipoallergén kutyák, azaz olyan fajták, melyek kutyaszőr allergiában szenvedő emberek társai is lehetnek. De vajon igaz ez? Vagy aki allergiás, annak egész életére le kell mondania arról, hogy kutyája legyen?
TovábbSokan várják már nyugdíjas éveiket, remélve, hogy pihentető, nyugodt évek várnak rájuk. Ám ez az időszak sokszor magányos is. A gyerekek kirepültek, messzire költöztek, csak ritkán jutnak el az unokákkal a nagyszülőkhöz.
TovábbA „holisztikus” egyike azoknak a szavaknak, amelyek miatt egyesek a fejüket rázzák, mások pedig azonnal a pénztárcájuk után nyúlnak. Mindannyian hallottunk már a holisztikus orvoslásról és az egészséggondozás holisztikus megközelítéséről, de mit is jelent ez pontosan?
TovábbIdőnként fellángolnak a viták a gazdák között, vajon melyik faj jobb. Előző cikkünkben fogalkoztunk is már ezzel a kérdéssel, most pedig kicsit tovább boncolgatjuk., hiszen a vitákat mindazok, akik úgy a macskák, mind a kutyák szerelmesei, meglepődve és álmélkodva szemlélik.
TovábbMi határozza meg, hogy valaki inkább kutyás, vagy inkább macskás ember? Vagy azt, hogy mindkét fajt egyformán szereti? Milyen okok állhatnak amögött, hogy valaki egyik vagy másik, esetleg mindkét faj mellett teszi le a voksát?
TovábbSokan hisznek az asztrológiában, abban, hogy a csillagjegy sokat elárul egy ember természetéről. Meg lehet tudni, kinek mi tetszik vagy nem tetszik, milyen a munkamorálja, de még akár azt is, mi a kedvenc virága.
TovábbSokan hisznek az asztrológiában, abban, hogy a csillagjegy sokat elárul egy ember természetéről. Meg lehet tudni, kinek mi tetszik vagy nem tetszik, milyen a munkamorálja, de még akár azt is, mi a kedvenc virága.
TovábbA legújabb kutatások szerint az új vírusvariációk képesek az állatokat is megfertőzni. Most először sikerült ezekkel megfertőzni egereket, mindez pedig bonyolíthatja a vírus globális terjedésének visszaszorítását célzó erőfeszítéseket.
TovábbTörökország városai híresek az utcákon szabadon kószáló macskákról. Ám ezeket a cicákat nehéz kóbor állatoknak nevezni, sokkal inkább tekintik őket a török kultúra részének. Az isztambuli macskák világhírre tettek szert.
TovábbA lihegés teljesen normális viselkedés a kutyáknál, és mégis sokszor okoz fejtörést a gazdiknak. Vajon nem liheg-e túlzottan, vagy nem szokatlan-e nála amikor és ahogyan liheg? A kutatók bizony jó ideje vizsgálják a lihegés okait, és tettek pár érdekes megállapítást.
TovábbA kölykök és a felnőtt kutyát szeme nagyon hasonlóan működik, mint a mi szemünk. A fénysugarak áthaladnak a szaruhártyán, a pupillán (ami a szivárványhártya közepén levő nyílás), a szemlencsén, és csak a fennmaradó központi sugarak jutnak ténylegesen a szem belsejébe.
TovábbA kutyák megjelölik területüket, hogy üzenjenek négylábú társaiknak. Ez a jelölés azt jelenti, hogy felemelik a lábukat, és vizeletet helyeznek el a számukra fontosnak ítélt helyeken.
TovábbA farok csóválása a kutyák kommunikációjának egyik formája. Azért csóválnak, hogy közöljenek velünk valamit arról, hogyan érzik magukat. Tehát a farok mozgatása egy nonverbális kommunikációs forma, testbeszéd, melyet a gazdának tudnia kell értelmezni.
TovábbEsélyesen nincs olyan gazda, aki ne találkozott volna még azzal, hogy adott kedvencének egy csontot (akár finom rágócsontot, akár igazit), és az ne ásta volna el, akár a földbe, akár a kanapé mögé, a szőnyeg alá.
TovábbVannak emberek, akik meggyőződéssel vallják, hogy kutya és macska nem való egy családba. Mások azonban tudják, hogy a két faj bizony nagyon békésen és nyugodtan együtt tud élni.
TovábbA jelenlegi pandémiás helyzetre a legtöbb ember valamilyen mértékű stresszel reagál. Kutatások igazolták, hogy a gazda stresszes állapotára a kutyák is reagálnak, mintegy tükröt mutatva az embernek jelzik, milyen is éppen a mentális (és fizikai) egészségi állapota.
TovábbAhol együtt élnek kutyák és macskák, a gazdák általában észreveszik, hogy a kutya érdeklődik a macskaalom iránt. Sőt, túlzottan is érdeklődik, olyannyira, hogy bele is kóstol, hacsak a gazdi nem kapja el időben.
TovábbA német juhászkutya méltán volt hosszú évtizedeken át az egyik legnépszerűbb fajta. Bár napjainkban kissé lecsúcszott a dobogóról, azért még mindig sokan kedvelik, és tartják is ezt a csodálatos ebet, melynek története 1899-ig nyúlik vissza, és Max von Stephanitz nevéhez kötődik.
Tovább