Döntött és választott. Azért még ne csapja hóna alá a kutyát és vigye haza máris, hiszen még sok teendő van. Ki kell választani az állatorvost, át kell nézni a lakást és a kertet, hogy minden veszélyforrást idejében kiiktasson. El kell dönteniük, hol lesz a kiskutya helye, sőt, a nevét is meg kell szavazni. Ugye, hogy fontos kérdések?
TovábbAz előkészületek sora nem ér véget azzal, hogy kiválasztja a kiskutyát, és gondoskodik a biztonságáról. Írtunk a névválasztásról, az állatorvos kiválasztásáról, a fekvőhely eldöntéséről, környezet biztonságáról. Ám van még feladat! Meg kell vásárolni a szükséges felszereléseket.
TovábbMinden gazdi lelkesen vásárol nyakörvet és pórázt kedvencének, hiszen a közös séták, kirándulások élményt jelentenek úgy kutya, mint gazdi számára. Ám az addig vezető út bizony sokkal rögösebb, mintsem elsőre gondolnák.
TovábbAhhoz, hogy sikeres legyen a cica szobatisztaságra nevelése, fontos, hogy megfelelő alomanyag kerüljön az alomtálba. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy mibe végzi el a dolgát a macska. Egyrészt fontos ez abból a szempontból, hogy az állat számára elfogadható anyag legyen, azaz ne mellé, hanem bele járjon.
TovábbAmikor a szobatisztaság kérdése felmerül, a régi kutyások esküsznek az újságpapírra, a modern kor gazdijai pedig a kutyapelenka mellett érvelnek. Nos, valóban, melyik a jó megoldás, és egyáltalán, létezik igazán jó megoldás?
TovábbAzzal minden gazdi tisztában van, hogy a napi többszöri, egészségügyi séta mellett a kutyáknak szükségük van legalább egy, hosszabb (minimum fél órás) sétára, testmozgásra, méretüktől függetlenül.
TovábbA lakásban lehetnek akár mindennapi ételek, ártalmatlan, veszélytelennek tűnő, hétköznapi növények, melyek azonban a kutya számára mérgezőek. Alább szerepel minden olyan dolog listája, amely a háztartásban előfordulhat és a kutya számára mérgező, vagy akár végzetes is lehet.
TovábbKutyanyakörv leginkább két különféle variációban léteznek: nylon és bőr konstrukcióban. A választásnál vegye figyelembe a kutya testalkatát. Nagyon fontos, hogy a kölyökkori méret korántsem egyezik meg a felnőttkorival.
TovábbSzomorú valóság, de kedvencünket, amellyel az életünket hosszú éveken át megosztjuk, egyszer el fogjuk veszíteni. Persze tudatában vagyunk számunkra rövid élettartamuknak, de az idő mindig gyorsabban múlok, mint szeretnénk.
TovábbEgy új kiskutya érkezése a családba zökkenőmentes lehet, ha időben előkészít mindent érkezésére, beleértve az otthon átalakítását is. Persze az aprócska kölyök pillanatok alatt az ember szívébe lopja magát. Esetlen, elbűvölő, cuki, simogatnivaló apróság, még a majd nagyra növő eb is.
TovábbAz első pár nap, amikor az állat megérkezik új otthonába, mindig kritikus. A kutya összezavarodik, nem érti, hol van és mit is várnak tőle. Érdemes a családtagokkal egyeztetve egyfajta „menetrendet” összeállítani, így segítve át a kutyát az első napok nehézségein.
TovábbKülföldre költözni, ráadásul kutyával együtt, komoly döntés, több ok miatt is. Bizonyos esetekben ez pedig nem is döntés, hanem szükség kérdése, másoknál életforma a rendszeres utazás. Egyedül vagy családdal is komoly szervezést igényel a feladat, hát még kutyával!
TovábbÖreg kutya nem vén kutya - tartja a mondás. Egyes vélekedések szerint minden egyes kutyaév hét emberi évnek felel meg. Ha ezt alapul vesszük, egy tízéves kutya bizony már aggastyán. A korral pedig ők is megtapasztalják a fájdalmakat, betegségeket. Az öregkor ellen pedig nincs orvosság.
TovábbElőbb vagy utóbb minden kiskutyát le kell választani az anyakutyáról, és hozzászoktatni a szilárd táplálékhoz. Persze ez természetes folyamat, hiszen maga az anyaállat is ösztönösen választja el őket a szopástól, de a gazda feladata segíteni a zökkenőmentes és egészséges átállást.
TovábbVannak emberek, akik amint meglátnak egy francia bulldogot vagy egy vizslát az utcán, máris közlik, ők is szeretnének egyet. Sok gyerek a szünidő közeledtével elkezdi rágni a szülei fülét, hogy ő bizony szeretne egy kiskutyát.
Tovább